تبلیغات
القرآن الکریم - فرا رسیدن ماه مبارك رمضان مبارك باد
  • فرا رسیدن ماه مبارك رمضان مبارك باد
  • الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السلام علی مبعوث الرحمة للعالمین ،نبینا محمد الصادق الامین و علی آله و صحبه اجمعین و التابعین و تابعیهم باحسان الی یوم الدین اما بعد :
    رمضان آمد خوش آمد مبارك بادا بر  ما و شما كه ماه قرآن است كه انا انزلناه فی لیلة القدر بهتر من الف شهر و شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن و چه واضح كه شب قدر در رمضان است و ما را قید حیات است و شكر واجب.بر مسلمان چه زیبا ضروری ست كه در این ماه مبارك غنیمت شمرد این صحبت كه(( گل عزیز است و غنیمت شمریدش صحبت كه باغ آید از این راه و از ان خواهد شد.)) و در آن قرائت قرآن را زیاده گرداند.زیرا سودی خاصه دارد وجبرییل بر رسول الله هر رمضان یك مرتبه قرآن عارضه می داشت و در عام آخر مرتین.و سلف صالح  خداوند زیشان راضی باد در رمضان تلاوت قرآن در نماز و غیر آن زیاد می كردند و مالك بن انس چون رمضان می امد قرائت حدیث و مجلس علمی را رها نموده و قرآن را از روی مصحف می خواند. و قتاده رحمه الله همیشه هفته ای یك ختم می كرد و در رمضان هر سه روز و در ده روز آخر هر شب ختمی. و از فضیلت قرائت خواهیم گفت.
    و این ماه ماه قرآن است و ماه پاداشهای مضاعف وبر مسلمان است كه از اوقات خویش استفاده برد.و با طاعت ها و عبادتها عمر بگذراند و وقتش را بیهوده ندرد كه گر مُرد باز نخواهد گشت.    نوع مطلب : مقـــــــــــــــــــــــالات ، 
    محمد صدیق 1391/04/28 - 14:46 نظرات()